W TERMINIE 23.09 – 04.10. 2020r.

Dzień I
Spotkanie na lotnisku Poznań Ławica o godz. 6:30. Przelot do Gruzji (8:55-14:25). Przejazd na obiadokolację i nocleg w Tbilisi.
Dzień II
Tbilisi – kościół Matheki – położony na urwisku nad rzeką Mtkwari, w miejscu dawnego kompleksu pałacowego, z relikwiami gruzińskiej męczennicy Szuszanik, katedra Sioni – centrum życia religijnego Gruzinów, z relikwią krzyża św. Nino, synagoga. Przejazd kolejką linową do Twierdzy Narikala, skąd podziwiać można piękny widok na Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień III
Wyjazd na zwiedzanie regionu Kachetia – prowincji Gruzji wschodniej słynącej ze swoich winnic i gastronomii: klasztor w Bodbe - gdzie według legendy modliła się święta Nino, a wskutek jej modlitw ze skały wybiła woda, której picie lub zanurzenie się w niej ma moc uzdrawiania i chroni przed wszelkimi chorobami; twierdza w Signaghi - potężna forteca z drugiej połowy XVII wieku, bajecznie położona na skraju płaskowyżu, który wznosi się nad rozległą doliną rzeki Alazani, Akademia Ikalto - kompleks klasztorny założony w drugiej połowie VI w., a zarazem ważny ośrodek naukowy na Zakaukaziu, katedra Alawerdi - najbardziej znacząca świątynia w całej Kachetii, wizyta w jednaj z kachetyjskich winnic – możliwość degustacji i zakupu wina. Po powrocie do Tbilisi tradycyjna gruzińska biesiada – supra i nocleg.
Dzień IV
Wyjazd do Kazbegi: po drodze przejazd do Mcchety i zwiedzanie monastyru Dżwari – „monastyr krzyża”, jednego z najstarszych kościołów na świecie, gdzie według tradycji Święta Nino, która nawróciła Gruzję na chrześcijaństwo, zatrzymała się na modlitwę na najwyższym wzniesieniu Mcchety i postawiła na nim krzyż; katedra Sweti Cchoweli - wpisana w 1994 na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stanowiła w ciągu wielu stuleci miejsce koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji oraz siedzibę najwyższych władz Gruzińskiego Prawosławnego Kościoła Apostolskiego; Zbiornik Żinwalski, twierdza Ananuri nad rzeką Aragwi, punkty widokowe na Gruzińskiej Drodze Wojennej, przejazd przez Gudauri, Przełęcz Krzyżowa, Kazbegi. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień V
Kazbegi - wjazd jeepami do ikony i symbolu Gruzji: kościółka Świętej Trójcy Cminda Sameba u stóp góry Kazbek położonego na wysokości 2170 m n.p.m. (jeśli pozwoli pogoda). Powrót do Tbilisi na obiadokolację i nocleg.
Dzień VI
Przekroczenie granicy z Armenią. Haghpat – średniowieczny kompleks klasztorny, wpisany na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w Dilijan.
Dzień VII
Przejazd nad Jezioro Sewan – zwane „perłą Armenii”. Geghard – kompleks Monastyru Świętej Włóczni - jednego z najwspanialszych dzieł architektury ormiańskiej – wpisanego na listę UNESCO – wspaniałe chaczkary, kaplice i cele eremitów wykute w litej skale. Garni – położa w dzikim i niedostępnym wąwozie twierdza (niegdyś letnia siedziba starożytnych królów Armenii). Zachowała się tu m.in hellenistyczna świątynia Mitry - irańskiego boga słońca oraz łaźnia z mozaiką bóstw morskich. Kolacja w restauracji z ormiańską muzyką folklorystyczną. Nocleg w Erywaniu.

Dzień VIII
Śniadanie. Wizyta w Klasztorze Chor-Virap z XVII w., Chor Virap jest miejscem pielgrzymek Ormian całego świata z przepięknym widokiem na biblijną górę Ararat. Przejazd do Kanionu Czerwonych Skał z Klasztorem Norawank – centrum życia religijnego i kulturalnego z XII w. Powrót do Erywania na obiadokolację i nocleg.
Dzień IX
Matenadaran – skarbnica tradycji narodowej – biblioteka z najcenniejszymi manuskryptami kraju, m.in. pierwszą kopią Biblii w języku ormiańskim. Plac Republiki i spacer po Erywańskich Kaskadach. Zvartnots – ruiny świątyni i pałacu, wpisane na listę UNESCO. Eczmiadzyn – serce Kościoła Ormiańskiego – według tradycji właśnie tu św. Grzegorzowi ukazał się Chrystus i uderzył złotym młotem w miejsce, gdzie miał stanąć nowy kościół. Stąd nazwa Eczmiadzyn – miejsce, gdzie zstąpił Jednorodzony. Budowlę zaczęto wznosić na początku IV wieku na fundamentach pogańskiej świątyni. Obiadokolacja i nocleg w Gyumri.
Dzień X
Po śniadaniu Msza Św. i przekroczenie granicy z Gruzją. Vardzia – malowniczy kompleks skalnego miasta, niegdyś 13 – piętrowego, zbudowanego w XII wieku, za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z trzech tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, piękne freski na ścianach cerkwi, fragmenty sieci tuneli, schodów i systemu wodno-kanalizacyjnego. Przez lata Vardzia była jednym z głównych ośrodków kulturalno-religijnych monarchii gruzińskiej. Obiadokolacja i nocleg w Achalciche.
Dzień XI
Twierdza Rabati - zamek-twierdza, który zajmuje obszar 7 hektarów, na którym znajdują się m.in.: złożony system fortyfikacji obronnych, domy o tradycyjnej regionalnej architekturze, stare łaźnie, kościół, regionalne Muzeum Historyczne, meczet z 1752 roku oraz ruiny medresy- szkoły, w której nauczano Koranu, prawa oraz języka arabskiego. Przejazd w kierunku Kutaisi. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień XII
Śniadanie w formie suchego prowiantu i przejazd na lotnisko. Przelot do Poznania (6:35-8:25) i zakończenie pielgrzymki.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Cena pielgrzymki: 930 USD + 1600 PLN
Cena w USD uzależniona jest od ilości uczestników: >45os.– 930$, 40-44os.- 980$, 35-39os.- 1050$,
30-34os.- 1140$.

Cena zawiera: transfery na lotnisko, przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd klimatyzowanym autokarem, noclegi w hotelach 3,4* - pokoje 2 osobowe (dopłata do jedynki 260 USD) wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW do wysokości 50.000 USD.
Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, polskojęzycznych przewodników na co trzeba przeznaczyć dodatkowo 100USD, dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, dopłaty do pokoju jednoosobowego (260 USD), wydatków osobistych.

Zapisy:  w Biurze Parafialnym osobiście, telefonicznie lub mailowo. 
Biuro Parafialne czynne:
pon, śr, pt - 16:00-18:00
wt, śr, czw - 9:00-11:00
Tel. do Biura Parafialnego 61 823 35 87
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wpłaty - na konto Biura Podróży

Biuro Podróży No Limit Travel & Marideo s.c.
ul. Czerska 8, 86-005 Białe Błota, tel. 510-112-593,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.nolimit-travel.pl